Přihlášení

Registrovat se
Zapomenuté heslo

Letní a zimní kurzy

ZÁLOHU 1.000,- Kč ZAPLAŤTE DO KONCE ŘÍJNA NA

KATEDŘE TV PANÍ SEKRETÁŘCE !!!

 Vážení přátelé lyžování,

předkládáme Vám základní informace k lyžařskému kurzu do oblíbeného italského lyžařského střediska Adamello Ski (cca 100 km sjezdových tratí, 30 lanovek a vleků). Nechybí ani naše tradiční stručné informace o místech v oblasti našeho dočasného pobytu.      

Časy a místo odjezdu:

st 13.02. 2019     Plzeň - VŠ koleje, Bolevecká 30     sraz        07:00 hod. 

                                                                                    odjezd    07:30 hod.

Orientační příjezd:       po 18.02. - Plzeň cca v cca 04.00 hod.           

Vedoucí kurzu:          Mgr. Martin Červený 774 351 350

Skipasy:

V ceně lyžařského kurzu je čtyřdenní skipas platný do areálu Adamello Ski - tj. Passo Tonale + ledovec Presena + Pontedilegno + Temu (propojeno v jednu lyžařskou oblast)

POZOR! POZOR! POZOR!

Ve středisku obdržíte skipas v podobě vratné čipové karty. Skipasy není nutno kamkoliv strkat, či s nimi jinak manipulovat. Stačí je mít jen v kapse na straně čtecího zařízení u turniketů. Za tyto skipasy je nutno uhradit vratnou zálohu ve výši 5,- €. Připravte si, prosím, tedy s fotografií i tuto částku - obojí bude vybíráno před nastoupením do autobusu a poslední den lyžování po odevzdání skipasu v centrální pokladně obdržíte zálohu zpět.     

Strava:

Pro všechny účastníky je zajištěna 3,5x polopenze (bez večeře 13.02.) ve  společné jídelně -  česká kuchyně.Strava začíná první den lyžování (14.02.) snídaní a končí poslední den lyžování (19.02.) snídaní.

Strava během dne z vlastních zdrojů. V ubytovně není možno individuálně vařit.

Během dne v lyžařských areálech možno zakoupit stravu v restauracích a občerstveních přímo na sjezdovkách.

Orientační ceny - polévka cca 3 - 6,- €, jídlo cca 7 - 14,- €, pivo cca 4,- €, čaj cca 3,- €.

Během pobytu bude dle aktuálních možností možný nákup nápojů a drobností (limo, pivo, oplatky atd.)

u kuchaře za Kč. Během jízdy též k dispozici nápoje (čaj, káva, polévky, pivo, limo) za Kč.

Strava: 3,5x polopenze – 4x snídaně, 3x večeře

Snídaně - v ceně - formou snídaňového bufetu (konzumace stravy v prostorách jídelny a v daném  čase v libovolném množství, stravu však nelze vynášet mimo jídelnu)

Oběd - není v ceně - z vlastních zásob nebo můžete navštívit během dne některé z občerstvovacích zařízení přímo v lyžařském areálu

Večeře - v ceně (teplá večeře, polévka + teplé hl. jídlo).

 

Strava se podává samoobslužným způsobem.

Ubytování:

Ubytování (4x) je zajištěno v jednoduché ubytovně „italského typu“ Casa Agostini v městečku Vermiglio.

 

Ubytovna je vzdálena 11 km od střediska Passo Tonale a cca 300 m od centra Vermiglia. Pokoje jsou 2,3,4 až 6 lůžkové vybavené patrovými palandami nebo samostatnými lůžky. Vybavení pokojů je velmi skromné a většina pokojů má společné sociální zařízení pro několik pokojů. Některé pokoje mají sprchu a WC. Celkem 2 pokoje jsou průchozí.

Upozornění: Cena nezahrnuje povlečení (na místě jsou pouze nepovlečené deky a polštáře), ručníky, úklidové a hygienické potřeby. Povlečení i ručníky možno přiobjednat předem za doplatek:

-

-

 

Průběžný úklid pokojů provádí účastníci po dobu pobytu sami. Dle místní vyhlášky jsou povinni účastníci třídit odpad dle dispozic.

 

Pro organizaci pořádku osobních věcí se nejlépe osvědčují kufry, které si umístíte pod postel. Batohy

(krosny, či kletry) nedoporučujeme - jsou méně skladné pro přepravu a méně přehledné

pro organizaci osobních věcí. Doporučujeme s sebou vlastní ramínko (1 ks).

 

POZOR!!! Postele jsou vybaveny nepovlečenými polštáři a jednoduchými dekami - nutno vzít z domova vlastní spacák + povlečení polštáře (doporučujeme),

event. možno i kompletní povlečení. Spaní v postelích bez spacáku či povlečení není povoleno.

Dále nutno mít s sebou domácí obuv, ručník a mýdlo a nezapomeňte a koupací čepici pokud byste chtěli navštívit bazén v Ponte di Legnu!!

 

K volné zábavě je k dispozici po dohodě se správcem ubytovny a kuchařem prostorná jídelna, kterou je třeba po použití  uvést do původního stavu - pro tento účel doporučujeme vlastní kytaru (event. další nástroje) s sebou.

 

Noční klid na ubytovně:                  2300 - 0700 hod.

Kouření:                                             Je na celé ubytovně přísně zakázáno!!!

Odpady:                                              Nutno třídit dle pokynů správce ubytovny a kuchaře (sklo, papír, plasty, bio odpad, plechovky).

 

Po budově se můžete pohybovat jen v domácí obuvi

 

Pojištění:

Je sjednáno speciální pojištění na lyžování i snowboarding (platí jen na rekreační lyžování a snowboarding na vyznačených sjezdových tratí).

V ceně  zájezdu je za každého účastníka uzavřeno pojištění, které se vztahuje na:

1) pojištění léčebných výloh v zahraničí  (tj. náklady vzniklé v důsledku smrti, úrazu nebo akutního onemocnění pojištěného) - náklady se rozumí ambulantní lékařské ošetření vč. předepsaných léků, hospitalizace v nemocnici, přeprava pojištěného do nejbližšího zdravotnického zařízení, náklady na přepravu pojištěného do vlasti, náklady na přepravu tělesných ostatků, náklady na koupi nebo opravu dioptrických brýlí a ostatních ortopedických a protetických pomůcek, ambulantní ošetření chrupu.

2) asistenční služby - 24 hodin denně dostupný servis při pojistné události v zahraničí

3) pojištění odpovědnosti za škodu(viz všeobecné pojistné podmínky UNION POISŤOVŇA a.s.)

 

Pojistné částky - max. výše plnění

1. pojištění léčebných výloh v zahraničí

a) ošetření, hospitalizace, převoz do vlasti                                                                            250.000,- EUR

b) převoz tělesných pozůstatků                                                                                                7.000,- EUR

c) nákup nebo oprava dioptrických nebo protetických pomůcek                                       100,- EUR

d) ošetření jednoho zubu 100 EUR, za všechny zuby                                                         max. 300.- EUR

2. asistenční služba bez limitu

3. pojištění odpovědnosti za škodu

a) škody na zdraví                                                                                                                     100.000.- EUR

b) škody na majetku                                                                                                                   35.000.- EUR

c) náklady na advokáta                                                                                                                 2.000.- EUR

d) náklady za kauce                                                                                                                      3.000,- EUR

    Celkem za c) a d)                                                                                                            max. 5.000.- EUR

V případě pojistné události je partnerem pojišťovny přímo pojištěný účastník. Vždy se spojte telefonicky s asistenční službou (tel. +420 2 9633 9644), která funguje nepřetržitě 24 hodin denně. Při mimořádné nutné platbě v hotovosti si nezapomeňte nechat vystavit příslušné doklady o zaplacení, včetně lékařské zprávy. Pro tento případ mějte u sebe hotovost (doporučujeme min cca 100,- EUR) na úhradu případných nutných nákladů (po návratu pak Vaše potvrzené náklady vyúčtujete s pojišťovnou). Kartičku s kontakty na pojišťovnu obdržíte od průvodce zájezdu v autobusu!

Pojištění je uzavřeno na základě platné smlouvy uzavřené mezi CK Loudatour a pojišťovnou UNION a. s.

 

Evropské cestovní pojištění (má každý občan ČR):

Vezměte s sebou, prosím, i vlastní kartičku „Evropský průkaz zdravotního pojištění“. Dle našich posledních zkušeností je ošetření na tuto kartičku většinou administrativně jednodušší (většinou není požadovaná v nemocnicích úhrada) než na kartičku našeho uzavřeného komerčního pojištění, kdy je vždy požadovaná příslušná úhrada za poskytnutý výkon (na základě dokladů si pak zpětnou úhradu od pojišťovny vyřizuje každý pojištěný účastník). Komerční pojištění je pak potřebné a využíváno na nadstandardní úkony, jako svozy vrtulníkem, převozy do ČR atd.

Balení do autobusu

Lyže nebo snowboard (obojí jen po domluvě !!!) zásadně v obalu, kufry  (pokud možno nepoužívat batohy a krosny - v ubytovně není úložný prostor na věci). Nápoje jen minimálně (max. 1 l/osoba). Nápoje v přepravkách (kartony, basy, sudy apod.) a alkoholické nápoje nebudou účastníkům přepravovány!!! Doporučujeme s sebou hudební nástroj (kytaru).

Doprava do areálů

Autobus CK pojede každý den ráno po snídani do střediska Passo Tonale, kde budete lyžovat a po lyžování zpět do místa ubytování. Dle domluvy pojede autobus max 1x za dobu pobytu k bazénu do střediska Ponte di Legno. Doba dopravy na Tonale je cca 25 min./1 cesta, z Ponte di L.  cca 1 hod.

Vybavení a bezpečnost:

- pro sjezdové lyžování běžné sjezdové vybavení - nutno lyžovat jen na aktuálně seřízeném vázaní!

- VELMI DOPORUČUJEME VŠEM PŘILBU!! (DO 14 LET JE PŘILBA POVINNÁ!!)

- platný cestovní doklad, peníze, náplasti, osobní léky, brýle proti slunci, krém s UV faktorem,

vhodnou stravu během lyžování (chléb, salám, čokolády, ovoce apod.) ad.

Možnost půjčení lyžařského vybavení:

 Na Passo Tonale je několik půjčoven. Tam je možno půjčit kvalitní lyže za cca 10,- Euro/den. Jedna z lanovek (kotva č. 19) v Passo Tonale je určena pro půjčování skibobů a pneumatik. Orientační cena za skibob: 5 jízd/9 Euro – je určen pro 2, pneumatika 5,- Euro/ 30 min.

Tipy na možnosti stravování v areálu:

Pod lanovkou č.24 je restaurace a pizzerie, kde dělají výborné pizzy v ceně pohybující se kolem 7,- Euro. Pizzu je možno si dát mezi 12.00-15.00 a pak od 19.00.

Proti Sparu je krám, kde je možno si dát kebab v ceně cca 5,- Euro.

Nad lanovkou, která vás vyveze z Ponte di Legna, je restaurace, kde točí Pilsner Urquell v ceně cca 4,- Euro.

Upozornění:

Na svahu musí být snowboard připevněný alespoň k jedné noze - jinak hrozí pokuta až 400,- €  - kontroluje to místní policie, která se pohybuje na svahu v civilu na lyžích.

Velmi přísně pokutují jakoukoliv nebezpečnou jízdu, zejména sražení druhého člověka zezadu je bráno jako velmi hrubý přestupek (vysoké pokuty)!!! Stejně tak kontrolují, zda nebyl požit před jízdou ve větší míře alkohol.

 

Každý lyžuje na vlastní nebezpečí, lyžujte vždy ve skupinkách a čekejte jeden na druhého - nikdy nelyžujte sami (hlavně v mlze a při zhoršeném počasí). V případě úrazu počkejte alespoň jeden u raněného a další nahlaste úraz u nejbližší stanice lanovky a spojte se         s asistenční službou.  

Na skipas platí zvýhodněné vstupné (cca 2,5- €/os.) do nově zrekonstruovaného bazénu v Ponte di Legnu

(1x za pobyt). Do bazénu je však vstup povolen jen s koupací čepicí !!!

 

Jakékoli další informace poskytnou na  tel.: 377 226 068, 377 221 966,  603 879 725,

e-mail: ck@loudatour.cz, http://www.loudatour.cz             

CK Loudatour, Mikulášské nám. 10, 326 00 Plzeň  

nebo na:

Katedra TV LF, Bolevecká 30, 30100 Plzeň, Tel.: +420377593205       

Orientační program kurzu

(časy upřesňuje na místě vedoucí kurzu):

 

1.den                sraz a odjezd dle výše uvedeného, večerní příjezd do ubytovny, ubytování a večeře z vlastních zdrojů (není v ceně zájezdu)

2. – 4. den        po snídani odjezd na Passo Tonale, lyžování v areálu Adamello Ski, po lyžování přejezd autobusem do ubytovny do Velonu, večeře (dle dohody max. 1x bazén v Ponte di Legnu, bazén možno po lyžování před večeří, pak nutno plavky a ručník již ráno s sebou)

5. den              sbalení, vyklizení a  úklid pokojů, po snídani odjezd do areálu Adamello Ski, po lyžování  odjezd přímo domů bez zastávky na       ubytovně

6. den              příjezd do Plzně cca ve 04.00 hod.

 

Popis střediska „Adamello Ski“ - Itálie/1260-3016 m 

 

Kvalitní italský areál zahrnující střediska Temu, Ponte di Legno, Passo Tonale

a ledovec Presena garantuje díky své vysoké poloze a ledovci výborné sněhové podmínky. Areál nabízí na 100 km sjezdovek - 30 km lehkých, 50 km středně těžkých a 20 km těžkých sjezdovek.

 

Lyžařská oblast Tonale/Ponte di Legno/Temu se rozkládá na severozápadním okraji Val di Sole. Okolí je proslaveno díky ledovci Presena, který umožňuje skoro celoroční lyžování z nadmořské výšky 3016 m.

Lyžařský areál je nyní spojen v jednu velkolepou a rozsáhlou oblast - části Passo Tonale a Ponte di Legno jsou již propojeny novou 8 místnou kabinkovou lanovkou. I nové sjezdové tratě nad Temu přinesly jednoznačně výrazné zvýšení lyžařské kvality celého areálu.

V Passo Tonale je možnost lyžování jak na rozlehlém jižním svahu, tak i na svahu severním, který je proslaven svou vynikající černou sjezdovkou doslova padající od ledovce Presena až do sedla Tonale, dnes prodlouženou o dalších 5 km červené sjezdovky až do Ponte di Legna. Právě v Ponte di Legnu a na na nových sjezdovkách v Temu naleznete celou řadu náročných a výborně preparovaných tratí. Majitelé skipasu mohou využít zlevněný plavecký bazén v Ponte di Legnu (vstupné 2,- €).

 

Další podrobnosti a aktuální zpravodajství najdete na www.adamelloski.com

 

Všeobecné informace         

 

Určení oblasti Adamello a Presanella

 

Celá popisovaná oblast leží na území severní Itálie, západně od velmi známé oblasti Dolomity-Brenta. Tato horská oblast patří do jižní části Východních Alp. Východní hranici a oddělení od Dolomit-Brenta tvoří spojnice mezi městy Dimaro - Madonna di Campiglio - Tione di Trento, která probíhá údolími Val Meledrio a Val Rendena. Na severu je tato oblast oddělena od horské oblasti Ortleru horní částí údolí Val di Sole, sedlem Passo del Tonale a horní částí údolí Val Camonica. Vymezení od jihu tvoří spojnice mezi střediky Tione di Trento a Capo di Ponte. Touto linií je oblast Adamello a Presanella oddělena od nižší a rozsáhlé oblasti označované jako horská oblast okolo jezera Gardasee - Gardaseeberge. Od západu je popisovaná oblast určena údolím Val Camonica odděluje oblast Adamello a Presanella od západu ležící oblasti Bergamasker Alpen - tato horská oblast patří již do Západních Alp. Popisovaná horská oblast sestává ze dvou výrazných horských skupin - Presanella, s nejvyšším vrcholem Cima Presanella, který dosahuje výše 3556 m, a Adamello, jehož nejvyšším vrcholem je 3539 m vysoké Monte Adamello.

Hranice mezi oběma skupinami probíhá z horní části údolí Val Camonica a to ze střediska Ponte di Legno k jihu údolím Valle Narcanello přes horské sedlo Passo di Lago Scuro do kotliny jezera Lago Scuro.

A dále k jihu až do údolí Val di Genova a tímto údolím k východu do střediska Pinzolo.